Membrii comisiilor permanente ale Senatului

HOTĂRÂRE  Nr. 108/2018 din 11 septembrie 2018

privind aprobarea componenţei numerice şi nominale a comisiilor permanente ale Senatului

EMITENT:      SENATUL

PUBLICATĂ ÎN: MONITORUL OFICIAL  NR. 784 din 12 septembrie 2018

 

În temeiul dispoziţiilor art. 46 alin. (1), ale art. 47 şi 48 şi ale art. 68 alin. (1), (2) şi (4) din Regulamentul Senatului, aprobat prin Hotărârea Senatului nr. 28/2005, republicat, cu modificările ulterioare,

Senatul adoptă prezenta hotărâre.

 

ART. 1

Se aprobă componenţa numerică şi nominală a comisiilor permanente ale Senatului, potrivit anexelor nr. I – XXII, care fac parte integrantă din prezenta hotărâre.

ART. 2

La data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, Hotărârea Senatului nr. 166/2016 privind aprobarea componenţei numerice şi nominale a comisiilor permanente ale Senatului, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 1.043 din 23 decembrie 2016, cu modificările ulterioare, îşi încetează aplicabilitatea.

 

Această hotărâre a fost adoptată de Senat în şedinţa din 11 septembrie 2018, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituţia României, republicată.

 

p. PREŞEDINTELE SENATULUI,

IULIAN-CLAUDIU MANDA

 

Bucureşti, 11 septembrie 2018.

Nr. 108.

 

ANEXA I

 

COMPONENŢA

Comisiei juridice, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări

___________________________________________________________

|Nr. |   Numele şi prenumele   |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                         |                            |

|____|_________________________|____________________________|

|  1.| Brăiloiu Tit-Liviu      | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  2.| Cazanciuc Robert-Marius | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  3.| Diaconu Adrian-Nicolae  | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  4.| Ganea Ion               | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  5.| Nicolae Şerban          | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  6.| Ţuţuianu Adrian         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  7.| Fenechiu Cătălin-Daniel | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  8.| Scântei Laura-Iuliana   | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  9.| Dircă George-Edward     | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_________________________|____________________________|

| 10.| Bădulescu Dorin-Valeriu | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_________________________|____________________________|

| 11.| Császár Károly Zsolt    | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_________________________|____________________________|

 

ANEXA II

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru constituţionalitate

___________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                           |                            |

|____|___________________________|____________________________|

|  1.| Corlăţean Titus           | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  2.| Dumitrescu Cristian-Sorin | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  3.| Matei Constantin-Bogdan   | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  4.| Pop Gheorghe              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  5.| Salan Viorel              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  6.| Cristina Ioan             | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  7.| Oprea Mario-Ovidiu        | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  8.| Dircă George-Edward       | Grupul parlamentar al USR  |

|____|___________________________|____________________________|

|  9.| Sibinescu Ionuţ           | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|___________________________|____________________________|

| 10.| Niţă Ilie                 | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|___________________________|____________________________|

| 11.| Császár Károly Zsolt      | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|___________________________|____________________________|

 

ANEXA III

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital

_____________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                           |                            |

|____|___________________________|____________________________|

|  1.| Arcaş Viorel              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  2.| Lupu Victorel             | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  3.| Mihu Ştefan               | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  4.| Paţurcă Roxana-Natalia    | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  5.| Soporan Aurel Horea       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  6.| Teodorovici Eugen-Orlando | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  7.| Bulacu Romulus            | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  8.| Cîţu Florin-Vasile        | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  9.| Dinu Nicoleta-Ramona      | Grupul parlamentar al USR  |

|____|___________________________|____________________________|

| 10.| Niţă Ilie                 | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|___________________________|____________________________|

| 11.| Tánczos Barna             | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|___________________________|____________________________|

 

ANEXA IV

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru politică externă

____________________________________________________________________________

|Nr. |            Numele şi prenumele           |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                                          |                            |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  1.| Costoiu Mihnea-Cosmin                    | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  2.| Diaconu Adrian-Nicolae                   | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  3.| Dumitrescu Cristian-Sorin                | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  4.| Ilea Vasile                              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  5.| Romaşcanu Lucian                         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  6.| Valeca Şerban-Constantin                 | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  7.| Cazan Mircea-Vasile                      | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  8.| Gorghiu Alina-Ştefania                   | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|__________________________________________|____________________________|

|  9.| Mihail Radu-Mihai                        | Grupul parlamentar al USR  |

|____|__________________________________________|____________________________|

| 10.| Popescu-Tăriceanu Călin-Constantin-Anton | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|__________________________________________|____________________________|

| 11.| Popa Ion                                 | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|__________________________________________|____________________________|

| 12.| Novák Csaba-Zoltán                       | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|__________________________________________|____________________________|

 

ANEXA V

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională

___________________________________________________________

|Nr. |   Numele şi prenumele   |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                         |                            |

|____|_________________________|____________________________|

|  1.| Bădălău Niculae         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  2.| Brăiloiu Tit-Liviu      | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  3.| Leş Gabriel Beniamin    | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  4.| Moga Nicolae            | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  5.| Nicolae Şerban          | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  6.| Salan Viorel            | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  7.| Pauliuc Nicoleta        | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  8.| Vela Ion-Marcel         | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  9.| Fălcoi Nicu             | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_________________________|____________________________|

| 10.| Bădulescu Dorin-Valeriu | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_________________________|____________________________|

| 11.| László Attila           | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_________________________|____________________________|

 

ANEXA VI

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru afaceri europene

____________________________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |            Grupul parlamentar             |

|crt.|                           |                                           |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  1.| Andronescu Ecaterina      | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  2.| Corlăţean Titus           | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  3.| Creţu Gabriela            | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  4.| Dunca Marius-Alexandru    | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  5.| Mirea Siminica            | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  6.| Teodorovici Eugen-Orlando | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  7.| Hărău Carmen-Eleonora     | Grupul parlamentar al PNL                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  8.| Toma Cătălin              | Grupul parlamentar al PNL                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  9.| Ghica Cristian            | Grupul parlamentar al USR                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

| 10.| Ilie Viorel               | Grupul parlamentar al ALDE                |

|____|___________________________|___________________________________________|

| 11.| Ionaşcu Gabi              | Fără apartenenţă la grupurile parlamentare|

|____|___________________________|___________________________________________|

 

ANEXA VII

 

COMPONENŢA

Comisiei economice, industrii şi servicii

___________________________________________________________

|Nr. |   Numele şi prenumele   |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                         |                            |

|____|_________________________|____________________________|

|  1.| Matei Constantin-Bogdan | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  2.| Iordache Virginel       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  3.| Ilea Vasile             | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  4.| Pavel Marian            | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  5.| Pop Liviu-Marian        | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  6.| Soporan Aurel-Horea     | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  7.| Bulacu Romulus          | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  8.| Cîţu Florin-Vasile      | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  9.| Dinică Silvia-Monica    | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_________________________|____________________________|

| 10.| Zamfir Daniel-Cătălin   | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_________________________|____________________________|

| 11.| Antal István Loránt     | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_________________________|____________________________|

 

ANEXA VIII

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru agricultură, industrie alimentară şi dezvoltare rurală

__________________________________________________________________________

|Nr. |  Numele şi prenumele   |             Grupul parlamentar             |

|crt.|                        |                                            |

|____|________________________|____________________________________________|

|  1.| Arcan Emilia           | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  2.| Avram Nicolae          | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  3.| Mirea Siminica         | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  4.| Silistru Doina         | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  5.| Stan Ioan              | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  6.| Trufin Lucian          | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  7.| Pereş Alexandru        | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  8.| Şoptică Costel         | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|________________________|____________________________________________|

|  9.| Marussi George-Nicolae | Grupul parlamentar al USR                  |

|____|________________________|____________________________________________|

| 10.| Tánczos Barna          | Grupul parlamentar al UDMR                 |

|____|________________________|____________________________________________|

| 11.| Baciu Gheorghe         | Fără apartenenţă la grupurile parlamentare |

|____|________________________|____________________________________________|

 

ANEXA IX

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru ape şi păduri

_______________________________________________________

|Nr. | Numele şi prenumele |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                     |                            |

|____|_____________________|____________________________|

|  1.| Avram Nicolae       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________|____________________________|

|  2.| Benea Dragoş-Adrian | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________|____________________________|

|  3.| Deneş Ioan          | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________|____________________________|

|  4.| Pop Gheorghe        | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________|____________________________|

|  5.| Savin Emanoil       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________|____________________________|

|  6.| Talpoş Ioan-Iustin  | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________|____________________________|

|  7.| Dumitrescu Iulian   | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_____________________|____________________________|

|  8.| Popa Cornel         | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_____________________|____________________________|

|  9.| Coliban Allen       | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_____________________|____________________________|

| 10.| Popa Ion            | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_____________________|____________________________|

| 11.| Turos Lóránd        | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_____________________|____________________________|

 

ANEXA X

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru administraţie publică

___________________________________________________________

|Nr. |   Numele şi prenumele   |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                         |                            |

|____|_________________________|____________________________|

|  1.| Benea Adrian-Dragoş     | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  2.| Bădălău Niculae         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  3.| Cârciumaru Florin       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  4.| Dogariu Eugen           | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  5.| Mazilu Liviu-Lucian     | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  6.| Trufin Lucian           | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_________________________|____________________________|

|  7.| Filipescu Răducu-George | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  8.| Toma Cătălin Dumitru    | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_________________________|____________________________|

|  9.| Presadă Florina-Raluca  | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_________________________|____________________________|

| 10.| Ruse Mihai              | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_________________________|____________________________|

| 11.| Cseke Attila-Zoltan     | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_________________________|____________________________|

 

ANEXA XI

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru muncă, familie şi protecţie socială

______________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele     |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                            |                            |

|____|____________________________|____________________________|

|  1.| Bodog Florian              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|____________________________|____________________________|

|  2.| Botnariu Emanuel-Gabriel   | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|____________________________|____________________________|

|  3.| Breaz Valer-Daniel         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|____________________________|____________________________|

|  4.| Craioveanu Elena-Lavinia   | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|____________________________|____________________________|

|  5.| Marciu Ovidiu-Cristian-Dan | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|____________________________|____________________________|

|  6.| Rotaru Ion                 | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|____________________________|____________________________|

|  7.| Hărău Eleonora-Carmen      | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|____________________________|____________________________|

|  8.| Pîrvulescu Eugen           | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|____________________________|____________________________|

|  9.| Presadă Florina-Raluca     | Grupul parlamentar al USR  |

|____|____________________________|____________________________|

| 10.| Sibinescu Ionuţ            | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|____________________________|____________________________|

| 11.| Derzsi Ákos                | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|____________________________|____________________________|

 

ANEXA XII

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport

____________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele   |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                          |                            |

|____|__________________________|____________________________|

|  1.| Andronescu Ecaterina     | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________|____________________________|

|  2.| Costoiu Mihnea-Cosmin    | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________|____________________________|

|  3.| Craioveanu Elena-Lavinia | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________|____________________________|

|  4.| Iordache Virginel        | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________|____________________________|

|  5.| Pop Liviu-Marian         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________|____________________________|

|  6.| Sbîrnea Liliana          | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|__________________________|____________________________|

|  7.| Dănăilă Leon             | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|__________________________|____________________________|

|  8.| Oprea Mario-Ovidiu       | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|__________________________|____________________________|

|  9.| Goţiu Remus Mihai        | Grupul parlamentar al USR  |

|____|__________________________|____________________________|

| 10.| Hadârcă Ion              | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|__________________________|____________________________|

| 11.| Novák Csaba-Zoltán       | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|__________________________|____________________________|

 

ANEXA XIII

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru sănătate publică

_____________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                           |                            |

|____|___________________________|____________________________|

|  1.| Arcan Emilia              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  2.| Botnariu Emanuel-Gabriel  | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  3.| Bodog Florian-Dorel       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  4.| Diaconescu Renică         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  5.| Orţan Ovidiu-Florin       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  6.| Stocheci Cristina-Mariana | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  7.| Caracota Iancu            | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  8.| Dănăilă Leon              | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  9.| Wiener Adrian             | Grupul parlamentar al USR  |

|____|___________________________|____________________________|

| 10.| Ruse Mihai                | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|___________________________|____________________________|

| 11.| László Attila             | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|___________________________|____________________________|

 

ANEXA XIV

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru cultură şi media

_____________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                           |                            |

|____|___________________________|____________________________|

|  1.| Breaz Valer-Daniel        | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  2.| Creţu Gabriela            | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  3.| Preda Radu-Cosmin         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  4.| Resmeriţă Cornel-Cristian | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  5.| Romaşcanu Lucian          | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  6.| Vulpescu Ion              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  7.| Badea Viorel-Riceard      | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  8.| Scântei Laura-Iuliana     | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  9.| Alexandrescu Vlad-Tudor   | Grupul parlamentar al USR  |

|____|___________________________|____________________________|

| 10.| Simionca Ioan             | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|___________________________|____________________________|

| 11.| Turos Lóránd              | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|___________________________|____________________________|

 

ANEXA XV

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru transporturi şi infrastructură

_______________________________________________________________

|Nr. |     Numele şi prenumele     |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                             |                            |

|____|_____________________________|____________________________|

|  1.| Butunoi Ionel-Daniel        | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  2.| Manoliu Dan                 | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  3.| Marin Gheorghe              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  4.| Iriza Scarlat               | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  5.| Smarandache Miron-Alexandru | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  6.| Toma Vasilică               | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  7.| Popa Cornel                 | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  8.| Stângă George-Cătălin       | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  9.| Ghica Cristian              | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_____________________________|____________________________|

| 10.| Nicoară Marius-Petre        | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_____________________________|____________________________|

| 11.| Fejér László-Ödön           | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_____________________________|____________________________|

 

ANEXA XVI

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru energie, infrastructură energetică şi resurse minerale

_______________________________________________________________

|Nr. |     Numele şi prenumele     |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                             |                            |

|____|_____________________________|____________________________|

|  1.| Butunoi Ionel-Daniel        | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  2.| Duncă Marius-Alexandru      | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  3.| Marin Gheorghe              | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  4.| Resmeriţă Cornel-Cristian   | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  5.| Smarandache Miron-Alexandru | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  6.| Toma Vasilică               | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  7.| Cadariu Constantin-Daniel   | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  8.| Gorghiu Alina-Ştefania      | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_____________________________|____________________________|

|  9.| Marussi George-Nicolae      | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_____________________________|____________________________|

| 10.| Zamfir Daniel-Cătălin       | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_____________________________|____________________________|

 

ANEXA XVII

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru comunicaţii şi tehnologia informaţiei

____________________________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |            Grupul parlamentar             |

|crt.|                           |                                           |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  1.| Iriza Scarlat             | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  2.| Leş Gabriel-Beniamin      | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  3.| Marciu Dan-Ovidiu         | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  4.| Mihu Ştefan               | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  5.| Pănescu Doru-Adrian       | Grupul parlamentar al PSD                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  6.| Cadariu Constantin-Daniel | Grupul parlamentar al PNL                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  7.| Filipescu Răducu-George   | Grupul parlamentar al PNL                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  8.| Dinică Silvia-Monica      | Grupul parlamentar al USR                 |

|____|___________________________|___________________________________________|

|  9.| Ilie Viorel               | Grupul parlamentar al ALDE                |

|____|___________________________|___________________________________________|

| 10.| Băsescu Traian            | Fără apartenenţă la grupurile parlamentare|

|____|___________________________|___________________________________________|

| 11.| Covaciu Severica-Rodica   | Fără apartenenţă la grupurile parlamentare|

|____|___________________________|___________________________________________|

 

ANEXA XVIII

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru drepturile omului, egalitate de şanse, culte şi minorităţi

_________________________________________________________

|Nr. |  Numele şi prenumele  |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                       |                            |

|____|_______________________|____________________________|

|  1.| Chisăliţă Ioan-Narcis | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_______________________|____________________________|

|  2.| Dan Carmen-Daniela    | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_______________________|____________________________|

|  3.| Fifor Mihai           | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_______________________|____________________________|

|  4.| Oprea Ştefan-Radu     | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_______________________|____________________________|

|  5.| Stănescu Paul         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_______________________|____________________________|

|  6.| Vulpescu Ioan         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|_______________________|____________________________|

|  7.| Cazan Mircea-Vasile   | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_______________________|____________________________|

|  8.| Ţapu Nazare Eugen     | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|_______________________|____________________________|

|  9.| Wiener Adrian         | Grupul parlamentar al USR  |

|____|_______________________|____________________________|

| 10.| Nicoară Marius-Petre  | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|_______________________|____________________________|

| 11.| Derzsi Ákos           | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|_______________________|____________________________|

 

ANEXA XIX

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru comunităţile de români din afara ţării

____________________________________________________________________________

|Nr. |   Numele şi prenumele    |             Grupul parlamentar             |

|crt.|                          |                                            |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  1.| Chisăliţă Ioan-Narcis    | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  2.| Diaconescu Renică        | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  3.| Manoliu Dan              | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  4.| Orţan Ovidiu-Florin      | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  5.| Pavel Marian             | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  6.| Valeca Şerban-Constantin | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  7.| Badea Viorel-Riceard     | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  8.| Dumitrescu Iulian        | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

|  9.| Mihail Radu-Mihai        | Grupul parlamentar al USR                  |

|____|__________________________|____________________________________________|

| 10.| Hadârcă Ion              | Grupul parlamentar al ALDE                 |

|____|__________________________|____________________________________________|

| 11.| Lungu Vasile-Cristian    | Fără apartenenţă la grupurile parlamentare |

|____|__________________________|____________________________________________|

 

ANEXA XX

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru mediu

_____________________________________________________________

|Nr. |    Numele şi prenumele    |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                           |                            |

|____|___________________________|____________________________|

|  1.| Dogariu Eugen             | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  2.| Ganea Ion                 | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  3.| Mazilu Liviu-Lucian       | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  4.| Paţurcă Roxana-Natalia    | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  5.| Savin Emanoil             | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  6.| Stocheci Cristina-Mariana | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|___________________________|____________________________|

|  7.| Pîrvulescu Eugen          | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  8.| Stângă George-Cătălin     | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|___________________________|____________________________|

|  9.| Coliban Allen             | Grupul parlamentar al USR  |

|____|___________________________|____________________________|

| 10.| Goţiu Remus Mihai         | Grupul parlamentar al USR  |

|____|___________________________|____________________________|

| 11.| Simionca Ioan             | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|___________________________|____________________________|

 

ANEXA XXI

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru petiţii, cercetarea abuzurilor şi combaterea corupţiei

___________________________________________________________________________

|Nr. |   Numele şi prenumele   |             Grupul parlamentar             |

|crt.|                         |                                            |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  1.| Deneş Ioan              | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  2.| Lupu Victorel           | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  3.| Pănescu Doru-Adrian     | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  4.| Sbîrnea Liliana         | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  5.| Stan Ioan               | Grupul parlamentar al PSD                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  6.| Fenechiu Cătălin-Daniel | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  7.| Pauliuc Nicoleta        | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  8.| Şoptică Costel          | Grupul parlamentar al PNL                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

|  9.| Lungu Dan               | Grupul parlamentar al USR                  |

|____|_________________________|____________________________________________|

| 10.| Meleşcanu Teodor        | Grupul parlamentar al ALDE                 |

|____|_________________________|____________________________________________|

| 11.| Chiţac Vergil           | Fără apartenenţă la grupurile parlamentare |

|____|_________________________|____________________________________________|

 

ANEXA XXII

 

COMPONENŢA

Comisiei pentru regulament

________________________________________________________

|Nr. | Numele şi prenumele  |     Grupul parlamentar     |

|crt.|                      |                            |

|____|______________________|____________________________|

|  1.| Moga Nicolae         | Grupul parlamentar al PSD  |

|____|______________________|____________________________|

|  2.| Oprea Mario-Ovidiu   | Grupul parlamentar al PNL  |

|____|______________________|____________________________|

|  3.| Dircă George-Edward  | Grupul parlamentar al USR  |

|____|______________________|____________________________|

|  4.| Nicoară Marius-Petre | Grupul parlamentar al ALDE |

|____|______________________|____________________________|

|  5.| Fejér László-Ödön    | Grupul parlamentar al UDMR |

|____|______________________|____________________________|

 

—————

 

Lasa un comentariu

*

Google PageRank Checker